DSA články

Doucha Šikola advokáti rostou spolu s energetickým trhem. Rekordní rok završili přestěhováním se do nových kanceláři

Experti na energetické právo z kanceláře Doucha Šikola advokáti se v průběhu července přestěhovali do nových kancelářských prostor v budově Myslbek na pražském Ovocném trhu. Uzavřeli tak dynamickou, ale úspěšnou etapu, která se pro ně zejména v posledním roce nesla v duchu výrazného růstu objemu zakázek i rozšiřování týmu.

„Celá energetika a energetická legislativa prošla jen za několik posledních měsíců řadou podstatných změn, a spousta dalších novinek nás čeká. Naším klientům pomáháme touto náročnou dobou projít. Rozhodli jsme se změnit kanceláře, abychom jim dokázali nabídnout příjemnější prostředí, našim právníkům možnost efektivněji spolupracovat a připravili se na další potenciální růst týmu,“ říká Pavel Doucha, jeden z trojice partnerů kanceláře Doucha Šikola advokáti.

Pražští energetičtí právníci za loňský rok poskytli podporu transakcím v objemu 2 miliardy korun, z toho zhruba 800 milionů se týkalo čistě služeb z oblasti moderní energetiky. Šlo zejména o asistenci při prodeji fotovoltaických elektráren nebo při přípravě komplikovaných energetických projektů.

„Spolu s tím, jak se moderní energetika posouvá směrem k akumulaci, kombinacím různých zdrojů energie a inovativním technologickým řešením, i my stále častěji našim klientům pomáháme řešit problémy, které ještě nikdo neřešil. Jde například o složité případy kombinace různých zdrojů provozovaných různými subjekty nebo poskytování služeb výkonové rovnováhy pro distribuční soustavu. Z hlediska právničiny je to často opravdu výzva,“ popisuje nové trendy na trhu Luděk Šikola, další partner kanceláře Doucha Šikola advokáti.

S rostoucím objemem zakázek v průběhu roku začala pomáhat čtveřice nových kolegů. Tým kanceláře tak dnes čítá 15 osob. Na sestřih ze stěhování do nových prostor se můžete podívat v následujícím videu na síti LinkedIn.

Kancelář Doucha Šikola advokáti vznikla v roce 2015, avšak jednotliví členové týmu se věnují energetickému nebo obchodnímu právu už od roku 2010. Dnes jde pravděpodobně o jedinou pražskou kancelář, která své služby poskytuje téměř výhradně jen klientům ze sektoru energetiky. Partnery kanceláře jsou Pavel Doucha, Luděk Šikola a od roku 2020 také Robert Šulc. Společnost spolupracuje nebo je přímo členem či partnerem řady energetických oborových organizací, jako je Solární asociace, AKU-BAT CZ nebo CZ-Biom. Pavel Doucha je také člen představenstva Svazu moderní energetiky.